Reiki Seznam
 Vyhledávání mistra podle
 Druhu Reiki / Kraje / okresu
 Kraje (úvodní stránka)
 Okresu
 Města
 Příjmení
 Popisu
 Tradiční Reiki - Západní styl
 Tradiční - Komyo Reiki Kai
 Odkazy
 Stránky o Reiki
 Kalendáře
 Přednášky o Reiki / srazíky
 Reiki kluby
 Reiki kluby v celé ČR
 Reiki kluby v kraji
 Reiki kluby v okresu
 Reiki kluby ve městě
 Diskuzní fórum
 Reikiwebík
 Reklama
Místo pro vaši tématickou reklamu
Statistiky pro Reiki Seznam

Reiki

linka

Tradiční Reiki - Západní styl

U nás asi nejvíce rozšířený styl se jmenuje "Usui Shiki Ryoho"

Autor: Hawayo Takata (žákyně Chujiro Hayashi)

Tradiční Reiki - Komyo Reiki Kai - japonský styl

Autor: Hyakuten Inamoto, buddhistický mnich (žák Chiyoko Yamaguchiho)

Tradiční Reiki se vyučuje v nejjednodušší možné podobě a klade důraz především na intuici, praktikování, meditaci a každodenní práci studenta sám na sobě. Student se setkává s učitelem častěji a je při pravidelných schůzkách připravován na další stupeň, především se to týká 3 a 4 stupně Tradiční Reiki používá symboly výjimečně a to výhradně pro začátečníky nebo pro studenty, kteří nedokáží udržet napojení na zdroj energie po celou dobu trvání techniky. Tradiční symboly jsou jiné než jaké předávala paní Takata a to významně, neboť se liší vzhledem, názvem i mantrou. Tradiční způsob iniciace se liší.

Zdroj: http://www.volny.cz/reiki_poul (již neplatný)

Karuna Ki

Autor: Vincent Amador (žák William Lee Randa, který vyučuje svůj vlastní systém "Karuna Reiki®")

Karuna Ki používá stejné symboly jako Karuna Reiki™ a Tera Mai™ s odlišnými technikami harmonizace (zasvěcení). Karuna Ki je soucitnou energií uzdravování. Zdůrazněny jsou tři významné energie - láska, spravedlnost a soucit. Naše vůle je svobodná, máme vždy možnost se svobodně rozhodnout a tak změnit způsob, jak vidíme svět a žijeme v něm.

Zdroj: http://sweb.cz/reiki.cz/karuna.html (již neplatný)

Živá cesta Reiki

Autor:

Živá cesta REIKI je syntézou západního, Oshova a japonského pochopení REIKI vybudovaném na dlouholeté zkušenosti učitelů, mistrů a mnoha účastníků tohoto "hnutí". Živá cesta REIKI je škola celostní prožitkové přírodní léčby a cesta všestranného rozvoje člověka.
Živá cesta REIKI je radost, láska, smích, prožitek a sebepoznávání.

zdroj: http://home.tiscali.cz:8080/zivacesta/Cojezcreiki.html (již neplatný)

Seichim Reiki

Autor: Patrick Zeigler (žák Arthura Robertsona, který vyučuje svůj vlastní systém "Raku Kei Reiki")

Tato linie Reiki vznikla v osmdesátých letech po tom, co Patrick strávil noc ve Velké Pyramidě, kde u něho došlo k silnému duchovnímu prožitku a zasvěcení. Je mnoho linií Seichim Reiki, jelikož představuje nejvyšší tvořivost a nikdo ji neomezuje. Je to energie osobní transformace. Existují Seichim (tato linie se u nás v Čechách vyučuje), Seichem (tato linie se zaměřuje na bohyni Sechmet), 7 Facet Seichim (tato linie se u nás v Čechách také vyučuje) a další.
Poslední výzkumy a techniky práce Patricka obsahuje SKHM systém, který také smetl všechny dohady o způsobu psaní tohoto názvu. Patrick bude v Čechách pořádat kurz SKHM na jaře roku 2005.

Zdroj: http://www.hatnamonreiki.com (již neplatný)

Tibetské Reiki

Historie jak se učí v Tibetan reiki:
Linie předků: Tschen Li ... Ralph White ... Craig Ellis
Tibetan reiki je možná nevhodné pojmenování; jsou některé psané důkazy, že léčebná technika existovala ve starém Tibetu a že byla podobná dnešnímu Reiki. Tato technika vychází ze starověkých tradic a filosofií Tibetu. Je tam mnoho svazků pojednávajících o léčebném umění energií přijímaných po tisíce let. Symboly zde používané nejsou z Tibetského Sanskrtu, ale jsou to duchovní informace, které můžeme nalézt v mnoha východních filosofiích. Nicméně však je to systém práce s energií, který pomáhá uvést energii do rovnováhy a tím léčit.
Věří se, že Tschen Li učila Dr. Usuiho, který začal s tradičním reiki.

Symboly jako Flower Of Life na silné čištění čaker, Crystal Cave na ochranu kolem pacienta, další např. symbol na regeneraci tkání, symbol který pomáhá tělu vzpomenout si na dokonalost a zůstat v tomto stavu, fialový plamen změny a další a další...

Je zde i několik meditací meditace stromu života, technika meče archanděla Michaela ...

Jsou zde tedy v podstatě dva stupně - praktik a mistr.

Zdroj: Michal Petřík

Kundalini Reiki

Autor: Ole Gabrielsen

Kam můžeme zařadit Kundalini Reiki?
Když bychom mohli označit Karuna a Seichem jako další vývoj z Usui Reiki, neboť tyto oba systémy požadují jako základ Usui Reiki, pak se Kundalini musí vzít jako paralelní vývoj. Můžeme se Kundalini Reiki naučit, aníž bychom k tomu potřebovali nějaký Reiki stupeň. Kundalini Reiki se předává dál také přes zasvěcování. Oproti Usui Reiki se nepracuje se symboly a mantrami, takže se můžeme Kundalini Reiki velice snadno naučit.

Co znamená Kundalini Reiki?
Kundalini ztělesňuje spící energii v nás, která nás spojuje s energií vesmíru. Tato energie je u většiny lidí blokována, protože jsme ztratili kontakt k našemu středu skrz náš životní styl a myšlení, skrz zranění a traumata. Kundalini je znázorňovaná jako spící hadí oheň. Jen velice málo lidí je schopno Kundalini ve svém životě probudit a dojít tak k neomezené harmonii a osvícení. Kundalini Reiki je cesta, která probudí náš vnitřní energetický oběh opět k životu, rozpustí blokády a skrz volný průtok energie v našem těle, pomůže dosáhnout více štěstí a spokojenosti. Jsme s ní také schopni dát jiným naši energii k léčení. Kundalini Reiki čistí všechny energetické linie v těle od kořenové až po koruní čakru tak, že energie může opět volně protékat tělem.

Historie
Kundalini Reiki je od Ole Gabrielsen, je to dánský meditační učitel, ten ji přinesl na zem. Vědění je channelováno od Mistra Kuthumi. Mistr Kuthumi dává svoje vědomosti lidstvu, kteří v současné době čelí změnám a jeho vědění předávají dál bez podmínek jiným lidem. Tato mistrovská energie čistí tělo a ducha a čistí problémy ega. Podporuje se tím universální vědomí, láska, mír a harmonie. Mezitím se Kundalini Reiki rozšířila po celém světě. Zasvěcení se dávají z pravidla jako dálková zasvěcení, tak že je velice jednoduché se učit u nejlepších učitelů světa.

Text poskytl: Lightworker

Elemental Reiki

Autor: Rebecca D. Doolin

Elemental Reiki obsahuje symboly, které jsou příbuznými s těmi, které se vyskytují v symbologii Elementární, Pohanské a u vyznavačů Bohyně. Elemental Reiki energie je harmonická s frekvencí, na které vibrují Bůh a Bohyně z pohanských a Wicca tradic a proto podporuje tuto práci. Tento unikátní styl Reiki krásně kombinuje léčivou energii Reiki s Elementárními a Pohanskými tradicemi a může být použita jak pro léčivé účely, tak pro propojení se a práci s elementy.

Zdroj: http://www.hatnamonreiki.com (již neplatný)

Imara Reiki

Autor: Barton Wendel

Imara je forma Reiki, která vibruje na vyšších energetických úrovních, než většina ostatních běžných Reiki tradic. Musíte být Mistr Reiki tradičního systému Usui Shiki Ryoho Reiki, aby jste mohli zasvěcení do Imara Reiki podstoupit.
Imara je intenzivní energie. Vyvolává jiné pocity a jako taková:

- nepoužívá žádné symboly
- Imara používá jiné, ale jednodušší způsoby zasvěcování
- Imara se specializuje na zpracování karmických záležitostí
- Imara pracuje výborně na potlačených stránkách osobnosti, ale i traumat
- Imara umí vyléčit oblasti života, které pracují jenom na podvědomé úrovni, ale přesto Vás negativně ovlivňují
- Imara používá velmi jednoduchou přesto mnohem intenzivnější metodu léčení na dálku
- Imara velmi často používá vize a duchovní bytosti a průvodce k léčení
- Během sezení s Imara se velmi často stává, že se člověk dostane do spojení s duchovními světy, nebo začne vnímat silné vize z duchovního světa.

Zdroj: http://www.hatnamonreiki.com (již neplatný)

Reiki - nezávislá

Vyučuje se na základě vlastního poznání a praktických zkušeností. Není vázána žádnou asociací, školou nebo stylem Reiki.

Karuna Reiki ™

Autor: William Lee Rand (žák Kathleen Milner, která vyučuje své vlastní systémy "Tera Mai Reiki™" a "Tera Mai Seichem™")

Karuna Reiki je soucitnou energií uzdravování. Zdůrazněny jsou tři významné energie - láska, spravedlnost a soucit. Naše vůle je svobodná, máme vždy možnost se svobodně rozhodnout a tak změnit způsob, jak vidíme svět a žijeme v něm.

Ostatní druhy Reiki

Zde patří všechny ostatní druhy Reiki neuvedené v seznamu. Například:

Archangelic Seichim

Autor: Dori McLean

Tento systém vznikl na základě Seichim Reiki a práce s Archanděli. Kombinuje překrásné energie starého Egypta a archandělských bytostí. V Čechách se vyučuje.

Snow White

Autor: Linda J. Horton

Tento systém je založen na Druidských tradicích a energiích Ježíše Krista. Jmenuje se Snow White (Sněhobílý), jelikož taková je energie, se kterou se zde pracuje. V Čechách se vyučuje.

RaSheeba

Autor: Khonsu

Tento systém Reiki je ztracené faraonské zasvěcení. Velmi efektivně kombinuje energii universa s energií zemskou a tím jí dává obrovskou účinnost. Pomáhá odstranit i traumata, která se týkají potlačené sexuality a je o přijetí sám sebe jako tvořivé a silné bytosti. Obsahuje velmi silné energie. V Čechách se vyučuje.

Egyptský Cartouche

Autor: traduje se, že se dochoval od dob Atlantidy

Tento systém práce s energií a 25 Božskými archetypy starého Egypta se prý dochoval ještě z dob starého Egypta a možná i Atlantidy. Je určen pro osobní transformaci a jeho 25 archetypálních karet se používá jako velmi silná divinační technika. Jedná se o seznámení se s božskými energiemi a jejich následné projevení ve vlastní osobnosti a životě, za účelem dosažení vnitřní rovnováhy. V Čechách se vyučuje.

KiManna

Autor: Leonie Faye

Tento systém práce s energií je naprosto unikátním mezi ostatními liniemi Reiki. Pracuje s numerologií, Paralelními vesmíry a sjednocuje roztříštěnou osobnost. Posiluje všechny ostatní druhy Reiki. KiManna je o osobnosti a o síle, kterou člověk má hluboko uvnitř. O bytosti světla v nás. Obsahuje jednoduché a účinné techniky, které člověku pomohou dále prohlubovat svoje poznání. Je určená těm, kteří se rozhodli sami na sobě hloubkově pracovat a sjednotit svoji mysl, duši, tělo a ducha. V Čechách se vyučuje.

Některé další druhy Reiki

Angel Ray Reiki Mari El ™ Rainbow Reiki
Blue Star Reiki Men Chos ReiKei Raku Kei Reiki
Emerald Reiki Neo Reiki Reiki Do
Ener Sense - Buddho Essential Reiki Reiki Plus
Golden Age Reiki New Life Reiki Reiki: Jin-Kei Do
Intensified Reiki Osho Reiki Sacred Path Reiki
Johrei Reiki Pranic Reiki Tera Mai Reiki ™
Lightarian Reiki ™ Radiační technika ™ Transformational Reiki ™

 


linka
Místo pro vaši tématickou reklamu
linka


Reiki Seznam
 O Reiki Seznamu / novinky
 Charakteristika druhů Reiki
 Ankety
 Kniha návštěv
 Ikonka ke stažení
 Kontakt
 Tvorba webu / webmaster
 Provozovatel webu
 Bronislav Kozák
 Reiki mistr/učitel
 reiki@reiki-cz.com
 Mobil: 608 867 794
 Formuláře
 Reiki mistři - přidat odkaz
 Reiki mistři - opravit odkaz
 Reiki mistři - smazat odkaz
 Reiki kluby - přidat odkaz
 Reiki kluby - opravit odkaz
 Reiki kluby - smazat odkaz
 Přidat přednášku o Reiki
 URL odkaz - přidat
 URL odkaz - opravit
 URL odkaz - smazat
 Reklama
Místo pro vaši tématickou reklamu
 

 

Provoz Reiki Seznamu zahájen 11.11.2004    ©2004-2022 Bronislav Kozák - Reiki mistr/učitel    Můj nejbližší seminář 13.07.2024
Upozornění: Obsah této "Databáze Reiki mistrů" je poskytován pouze pro soukromé použití. Jakékoliv komerční použití, šíření či rozmnožování bez písemného souhlasu provozovatele je přísně zakázáno.
Tento web NEPOUŽÍVÁ žádné cookies. Používáme pouze session k zabezpečení funkčnosti stránek.
TOPlist